LAIVE.LT

Klaipėda Kiel keltas

Ieškote Klaipėda Kiel keltui bilietų? Padėsime Į Vokietiją Be užsakymo mokesčio

Klaipėda Kiel keltas į Vokietiją

Klaipėda Kiel keltas | Keltų maršrutas į Vokietiją šiemet pažymi 30 metų sukaktį.

Pirmą kartą Klaipėda-Kiel keltas išvyko 1993 m, tai buvo vos kelis metai po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Tai buvo laikotarpis, kai Lietuva intensyviai ieškojo ir kūrė ryšius su kitomis Europos šalimis. Šis keltas tapo viena iš pirmųjų tiesioginių transporto krypčių tarp Lietuvos ir Vokietijos.

Per šiuos 30 metų Klaipėda-Kiel kelto maršrutas tapo ne tik transporto jungtimi, bet ir vartais, skatinančiais turizmą, prekybą ir kultūriniu mainus tarp šių dviejų šalių. Kelionė keltu Klaipėda Kiel  per Baltijos jūrą leidžia keliautojams mėgautis puikiais vaizdais ir kartu leidžia pažinti skirtingas kultūras.

Klaipėda Kiel keltas - bilietai

Keltų bilietai Klaipėda Kiel keltu įvairiam  transportui ir keleiviams

Klaipėda Kiel keltas kaip ir visi keltai  pirmiausia skirtas transportuoti komercinį transportą (sunkvežimius, puspriekabes ir pagal šių dienų realijas karinę techniką). Visgi pastaruoju metu keltas Klaipėda Kiel transportuoja ir labai daug keleivių. Keltą Klaipėdą Kiel renkasi  tie, kurie nori saugiai ir pailsėję pasiekti Vokietiją.

Klaipėda Kiel maršrutu šiuo metu  plaukia keltas Victoria ir didysis DFDS keltas Aura Seaways.

Abu keltai suteikia kelionių patirtį su visais patogumais, reikalingais ilgesnėms jūrų kelionėms.

Klaipėda-Kiel pagrindinis keltas “Victoria Seaways” siūlo keleiviams patogų kelionės variantą su įvairiomis paslaugomis laive, įskaitant restoranus, parduotuves ir kitus pramogų elementus. Tai yra modernus laivas, skirtas užtikrinti kelionės saugumą ir patogumą visiems keliautojams. 

Aura Seaways keltas, rudenėjant perkeltas iš Klaipėda Karlshamnas maršruto į Klaipėda Kiel maršrutą, suteikia dar geresnes patirtis keliaujantiems. Didelės bendrosios erdvės, interneto paketai, restoranas su užsakomaisiais patiekalais, baras, vaikų žaidimo kambarys ir įvairiausio tipo kajutės. 

Ypač patogu keliauti Commodore tipo kajutėse, kurios yra didesnės, erdvesnės. Tai ypatingai patogus variantas keliaujant su  mažu vaiku. Commodore tipo kajutėse yra dvigulė lova, sofa, krėslai, drabužinė, stalas, kosmetikos stalelis su veidrodžiu, plaukų džiovintuvas, TV, dušas, WC, du dideli langai.   

Paprastos kajutės su langu yra tuose pačiuose aukštuose kaip ir Commodore tipo. Dvivietės kajutės yra kelių kategorijų: lova viena šalia kitos ir lova viena virš kitos. Kajutėse, kuriose lovos yra viena  šalia kitos, visada patogiau keliauti su vaikais arba vyresnio amžiaus asmenims.

Pigiausias variantas – kajutės be lango. Kajutės be lango yra tuose pačiuose deniuose, kaip ir kajutės su langais bei Commodore tipo kajutės. Tai pigiausias būdas keliauti keltu Klaipėda Kiel ( išskyrus sėdimas vietas, kurias turi tik Victoria Seaways keltas). Kajutės be lango turi taip pat lovas viena virš kitos arba lovas viena šalia kitos, yra WC, dušas, veidrodis, drabužinė. 

Kajutės atsirakina elektronine kortele, kurios kodas galioja tik šiam reisui , dėl to pilnai saugu palikti daiktus vaikščiojant po laivą.

Victoria Seaways keltas turi sėdimas vietas, kurios yra ypač pigus būdas keliauti. Prie sėdimų vietų salono yra bendras dušas ir WC, kėdės atsilenkia ir galima pamiegoti. Jeigu pasiimsite miegmaišį arba antklodę bus ir pakankamai šilta ir jauku.

Abiejuose keltuose plaukiančiuose maršrutu Klaipėda Kiel yra kajutės skirtos keliauti neįgaliems ir  kajutės skirtos keliauti su  gyvūnais. Liftas, elevatorius pakilti asmenims su  riboto judėjimo galimybėmis taip pat yra šiuose keltuose.

Klaipėda Kiel keltas-pasižvalgyti
Klaipėda Kiel keltas - ką pamatyti

Apie Kiel uostą

Kiel-  jūrinis miestas. Kiel- didžiausias Šiaurės Vokietijos uostas ir vienas didžiausių Vokietijos uostų.

Kiel per metus aplanko 170 kruizinių laivų,  miestas turi 8  jūrinius paplūdimius ir 11  prieplaukų. Kiekvieną dieną iš Kiel uosto pajuda keltai į Klaipėdą, Gioteburgą, Oslą.

Aplankyti Kiel svajojome labai seniai.  Tačiau devyniolikos valandų kelionę jūra būdavo sunku įterpti į darbų grafiką. Šiemet viskas  tapo daug paprasčiau, kai  internetu galima naudotis visos kelionės  jūra metu.

Kiel miestas mus maloniai nustebino. Nors miestas daug mažesnis už kitus Vokietijos miestus, bet labai jaukus ir svetingas turistams. Iš tiesų čia  viskas pritaikyta turistams: daug viešbučių, daug kavinių, daug išskirtinių parduotuvių, kuriose galima įsigyti ypatingų audinių,  išskirtinių kostiumų ir jūrinių suvenyrų.

Aikštės, parkai, promenade alėjos pakrantėse miestui suteikia ypatingo jaukumo. Vasara jos prisipildo tūkstančiai jūrų mėgėjų, buriuotojų ir žiūrovų, nes  kiekvienais metais Kiele vyksta įspūdinga “Jūrų Savaitė” (Kieler Woche) šventė, kuri yra viena didžiausių jūrinių švenčių pasaulyje.

Keliavome į Kiel rudenį. Kelionė keltu Klaipėda Kiel tikrai patiko labiau negu  prieš kelis metus važiavome sausuma iki Vokietijos. Vakare įlipę į laivą pavakarieniavome užsakomųjų patiekalų restorane Mare Balticum. Kiekvieną kartą keliaudami su DFDS keltais mėgaujamės šefo D. Praspaliausko patiekalais ir tai suteikia kelionėms ypatingo žavesio.

Ryte nereikėjo niekur skubėti ir galima buvo miegoti kiek norisi. Pietūs arba kai kam gal vėlyvi pusryčiai pateikiami savitarnos restorane ir rinktis galima iš įvairiausių patiekalų. Po pietų galima tiesiog stebėti vėjų malūnų parkus jūroje arba užsiimti kita veikla: skaityti, dirbti kompiuteriu, žiūrėti TV, leisti laiką su vaikais žaidimų kambaryje, apsilankyti parduotuvėje. Prieš kelionę buvo šiek tiek neramu, kad prailgs laikas jūroje, bet  kai pasiekėme Kiel krantus net neatrodė, kad jūroje buvome 19 valandų.

Pirmą vakarą Kiel tiesiog vaikščiojome be jokio plano tarp apšviestų vitrinų, istorinių pastatų ir per pėsčiųjų tiltus bei gatves bei parkus. Vienas tokių parkų Hiroshimapark. Nuo 1986 m. parke kasmet rugpjūčio 6 d. vyksta atminimo ceremonija, skirta atominiam bombardavimui Hirosimoje atminti.

Ryte įlipome į Hop on Hop off autobusą, kuriuo galima apvažiuoti visą miestą ir klausytis audio ekskursijos.

Mieste yra daug kultūrinių paminklų, įskaitant senovinę Kiel pilį, katedrą ir daugelį kitų senovinių pastatų. Moderni architektūra ir senovės paveldas harmoningai koegzistuoja, suteikdami miestui savitą atmosferą.

Nuo Kiel visai netoli Liubekas. Vos pusantros valandos kelio ir patenkate į UNESCO saugomą miestą. Liubekas ypatingas miestas. Kelionė po jį tai kultūrinis maršrutas, kuris supažindina su senamiesčio paminklais ir svarbiausiais istoriniais objektais. Šį miestą reiktų pamatyti kiekvienam,  nes ir šiandien Liubekas yra svarbus kultūrinis ir istorinis centras, turintis įtakos ne tik Vokietijos, bet ir visos Europos kultūrai. Miestas išlieka svarbiu prekybos ir pramonės centru.

Išbandyk kelionę keltu iš/ į Vokietija (ą)

užsisakyk bilietus iš/į Vokietiją, kad keliauti saugiai ir įdomiai

Klaipeda 1 1
×
Skip to content