Keltų bilietų keitimas ir atšaukimas buvo vos ne svarbiausia mūsų veikla nuo kovo mėnesio. Ilgai vykusi diskusija dėl saviizoliacijos po kelionių ir daugeliui jaukusi kelionių planus pagaliau priartėjo prie sprendimo, dėl kurio negali pykti net didžiausi skeptikai.

Pagaliau visa Europa tame tarpe ir Lietuva pradeda vadovautis protingumo kriterijais paremtu susitarimu ir bendru žemėlapiu, kuriame šalys bus vaizduojamos: žalia, pilka, geltona, raudona spalvomis.

Raudona – daugiausia susirgimų turinčios šalys, žalia – mažiausiai.

Kadangi Lietuva pati šiuo metu geltona bendrame žemėlapyje, tai keliaujant iš tokios pačios šalies ir mažiau susirgimų turinčios šalies saviizoliacija nebus reikalinga.

Keliaujant iš šalių, kurios pažymėtos raudona spalva bus reikalinga saviizoliacija, jeigu keliaujate turizmo ir pramoginiu tikslu.

Jeigu jūsų kelionės tikslas darbas, verslas, sveikata ar kita svarbi priežastis, kurią galėsite nurodyti, tai saviizoliacija taip pat nebus reikalinga.

Jeigu keliausite atostogauti, tai grįžę turėsite atlikti Covid testą ir laikytis režimo „darbas- namai“,t.y judėti tik tiek kiek reikia ir visada dėvėdami kaukę prie kitų asmenų viešose vietose, bei laikydamiesi atstumo nuo kitų asmenų. Jeigu testo nenorėsite darytis, tuomet belieka sėdėti saviizoliacijoje kaip ir anksčiau.

Žemėlapis kuriuo reiks vadovautis bus skelbiamas čia:

https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

arba

http://keliauk.urm.lt/

Kolkas iki pirmadienio galioja senasis žemėlapis, kuriame daugelis šalių pažymėtos raudonai.

O dabar, Jūsų pagrindinis klausimas, kurį užduodate:

Jeigu aš Norvegijoje ir važiuosiu tranzitu per Švediją ar reiks izoliuotis ar atlikti keltų bilietų keitimą?

Atsakymas:

Jeigu keliaujate šią savaitę iki 26.10 tai TAIP reikia grįžus saviizoliacijos

Jeigu keliausite po 26.10 ir Švedija bus geltona žemėlapyje tai nereiks izoliuotis.

Jeigu keliausite po 26.10 ir Švedija bus raudona žemėlapyje, o Norvegija geltonai tai nereiks izoliuotis skrendant lėktuvu ir nereiks izoliuotis, jeigu vykstate iš Norvegijos per Švedija darbo, verslo tikslais, t.y atlikę darbus grįžtate į gyvenamą arba darbo vietą Lietuvoje. Taip pat jeigu vykstate į Lietuvą planinei operacijai, vizitui pas gydytoją turėdami registraciją – neturėsite izoliuotis. Tai galios ir kitais būtinų kelionių atvejai ( artimųjų liga, mokslai ir tt).

Jeigu keliausite po 26.10 ir Švedija bus raudona žemėlapyje, o Norvegija geltona o jūsų gyvenama vieta deklaruota Norvegijoje, darbas Norvegijoje ir jūsų pagrindinis kelionės tikslas susitikti su drauge, kad padėti jai išsirinkti vestuvinę suknelę tuomet be saviizoliacijos galite tik skristi lėktuvu.

Jeigu ir Norvegija taps raudona žemėlapyje, tai tiek keltu, tiek lėktuvu bus reikalinga saviizoliacija (jeigu nesidarysite Covid testo) ir keliausite ne į būtinas keliones. Jei keliausite ne į būtinas keliones ir darysitės testą prieš 48 valandas iki atvykimo ar atvykus į Lietuvą ir atsakymas bus neigiamas, tuomet reiks laikytis „darbas- namai“ režimo dešimt dienų. Saviizoliacijos ir testo nereikės, jeigu keliavote darbo, verslo , sveikatos reikalais ir turite tai patvirtinačius dokumentus.

Jeigu šios sąlygos jums netinka ir tikėjotės kitų, tai reikalingas keltų bilietų keitimas, nes geresnių tikrai nebus. Tai optimalus variantas, žinant, kad pasaulį sukausčiusi antroji viruso banga.

Trumpai apie kitas valstybes į kurias keliaujate keltais.

Suomijoje kaip ir Lietuvoje galioja ta pati tvarka, kai galima keliauti darbo reikalais be saviizoliacijos.

Švedija netaiko jokių apribojimų

Norvegija vadovaujasi šalių spalvų žemėlapiu ir iš labai paveiktų vietovių atvykus darbo reikalais taiko režimą: darbas- namai. Turistiniais tikslais keliaujant reikalinga saviizoliacija pagal spalvas žemėlapiuose

Vokietija taip pat vadovaujasi spalvų žemėlapiu.

Keltų bilietų keitimas lengvatinėmis sąlygomis

Keltų bilietų keitimo lengvatinėmis sąlygomis beveik nebeliko. Visi anuliavimo, mokesčiai ir keitimai jau galioja beveik visomis keltų linijomis.

Šiuo metu visiems norintiems keliauti siunčiame pranešimus kartu su rezervacijos patvirtinimais apie tai kokie keltų bilietų keitimo ir atšaukimo reikalavimai taikomi. Tai turėtų jums padėti geriau planuoti savo keliones keltais. Keltų bilietų keitimai lengvatinėmis sąlygomis jau panaikinti, nes netikėtumas kuris visus užgriuvo kovo mėnesį buvo visai kas kita, negu kelionės nuo gegužės mėnesio kai buvo nuolatos reikalinga saviizoliacija.

Pakeitimai kurie priimti dabar tikrai sumažins keltų bilietų keitimus, nes daugelis keliauja darbo tikslais ir pagal naujus nutarimus tikrai tai galės daryti daug lengviau ir paprasčiau.

Tačiau PRIMENAME:
Kadangi skaičiai sergančių auga kasdiena drastiškai, todėl tikrai turite pagalvoti apie savo ir kitų saugumą tiek keltuose, tiek kelionėse iki jo, tiek atvykus į Lietuvą. Jei kelionė tikrai nebūtina, tai atsisakykite visų nebūtinų kelionių. Bilietus galime perkelti į tolimesnę datą. Didžiausias bilieto keitimo mokestis gali būti 40 Eur. Kai kurie keltų bilietai neturėjo jokio keitimo mokesčio iki Covid, neturi jo ir šiuo metu.

Kai kurios keltų bilietų keitimus galima atlikti labai lengvai ir be jokių nuostolių.

Keltai ne lėktuvai. Bilietus galima keisti neprarandant sumokėtų pinigų ir keliauti vėliau, kai pasaulis pasveiks.

Keltų bilietų keitimas – ką reikia žinoti?

Pirmiausia įvertinkite situaciją šaltu protu. Pradėkite nuo to, kada jūsų kelionė suplanuota. Keitimus galima atlikti para iki išvykimo, todėl nereikia skubėti, kol dar nežinote tiksliai kaip bus po mėnesio ar dviejų.

Antra, jeigu norite keliauti, tai pasitikslinkite žemėlapyje, kokia spalva pažymėta jūsų šalis kurioje esate. Sekite pokyčius ten kur esate. Tai padės jums geriau planuoti kaip krypsta situacija šalyje, kurioje esate.

Trečia, ką turite daryti, tai pasidomėti, kas vyksta šalyje, į kurią vykstate. Kokie nauji priimti sprendimai, kokios viruso stabdymo priemonės paskelbtos. Daugelis dar ir šiandien įvairiose grupėse, neturėdami tikslios informacijos, prikuria istorijų, kad jiems leis išvažiuot, bet atgal nebeįsileis ir t.t.. Sekite tą informaciją ne facebook, ne portaluose, o tiesioginiuose vyriausybių ir Pasaulio sveikatos organizacijos puslapiuose.

Jeigu galutinis tikslas Danija, Norvegija nepamirškite, kad laivai plaukia į Švediją. Viskas galioja pagal tai, kiek sergančių Švedijoje, o ne Danijoje ir Norvegijoje. Todėl turite galvoti iš kur į kur kelsitės laivu, o ne vien apie galutinį tikslą, nes vykimas per paveiktas teritorijas yra tas pats kaip iš jų.

Ketvirta, nesivadovaukite kaimynų, draugų ir kitų žmonių patirtimi, kuri buvo prieš mėnesį ar savaitę. Ji gali būti pasenusi ir nebeaktuali šiandiena. Visą naujausią informaciją apie apribojimus, rekomendacijas atšaukimus gauname nedelsiant iš mus prižiūrinčių institucijų, uostų ir laivynų. Todėl jei būtent jūsų kelionės datai bus naujas apribojimas, informuosime jus atskiru pranešimu asmeniškai.

Visos galimybės atlikti keltų bilietų keitimus

Jei viską gerai apgalvojote ir nusprendėte nekeliauti, galite pakeisti išvykimo datas nemokamai. Stenaline ir TT line Flexi tipo bilietuose, Tallink keltų bilietuose su draudimu, Viking Line, Eckeroline. DFDS keltų bilietus galima keistį vieną kartą nemokamai, jeigu keitimas susijęs su Covid.

Atšaukimas ir pinigų grąžinimas ir toliau išlieka galioti pagal įsigytų bilietų taisykles nurodytas bilietuose.

Jeigu pirkote Stenaline Economy bilietą atšaukti negalite, bet galite atlikti keltų bilietų keitimą už 40 Eur mokestį.

Jeigu pirkote TT line keltų bilietus ir rinkotės specialų pasiūlymą Solo, arba Return, arba su Oresund tilto bilietų galite atlikti keltų bilietų keitimą už 40 Eur. Atšaukti ir atgauti pinigus negalite.

Jeigu pirkote Tallink keltų bilietus paprastu tarifu, be draudimo priedo keitimas datos kainuos 10 Eur. Keitimas galimas para iki išvykimo. Įsigijus kelto bilieto draudimą užsakymo metu keitimas bus įmanomas ir vėliau negu 24 valandos iki išvykimo.

Tallink keltų bilietų atšaukimas jeigu neįsigijote bilieto draudimo:

Kelto Bilieto atšaukimas 10 eur., visa suma už bilietą gražinasi likus 21 diena iki išplaukimo dienos, vėliau mažėjant laikui taikosi atšaukimo mokesčiai. Atšaukiant daugiau kaip 10 dienų ir mažiau kaip 20 dienų iki išplaukimo, skaičiuojasi 20 procentų atšaukimo mokestis. Atšaukiant daugiau kaip 48 valandos ir mažiau kaip 9 dienos iki išplaukimo, skaičiuojasi 50 procentų atšaukimo mokestis. Atšaukiant mažiau kaip 48 valandos skaičiuojasii 100 procentų atšaukimo mokestis.

Jei turite nusipirkę Tallink keltų bilietus į Helsinkį ar iš Helsinkio galite juos keisti ne vėliau negu 45 minutės iki kelto išvykimo. Skaičiuojamas keitimo mokestis 5 Eur.

Kitų keltų linijų į Helsinki ir iš Helsinkio Eckeroline line, Viking line keitimo ir atšaukimo sąlygos nebuvo labai griežtos ir anksčiau, todėl atskirai jų aptarti nereikia, nes gali lengvai būti pritaikomos bet kokioje situacijoje.

Vis dėlto keliaujantiems keltais šiuo laikotarpiu pravartu žinoti

Keltuose yra visų reikalingų priemonių, dezinfekcijos skysčių, kaukių. Personalas keltuose žino kaip ir yra pasirengęs elgtis esant pavojingoms situacijoms ir pandemijoms, o keltai aprūpinti medikamentais. Laikykitės uostuose, laivuose nuo žmonių per 1 metrą atstumu ir dar geriau 2 metrai. Tai tikrai galima laive padaryti, nes yra vietos juose užtektinai.

Plaukiantys su vietomis kajutėse ar sėdimomis vietom galite visada pasikeisti bilietus į atskiras kajutes kad būtų saugiau jums patiems ir mažesnės tikimybės kontaktuoti su pašaliniais.

Keltuose ir terminaluose imtasi visų atsargumo priemonių, kad užkirsti kelią koronaviruso plitimui, įskaitant:

• padidintas dažniausiai liečiamų paviršių, pvz.: rankenų, jungiklių ir t.t. prevencinis valymas ir dezinfekavimas. Dezinfekuojama po kiekvieno plaukimo ir (arba) bent tris kartus per dieną reise, kuris trunka ilgiau nei parą.

• Sudarytos sąlygos dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas viešosiose erdvėse.

• Informacija apie higienos priemonių taikymą sudaryta remiantis „Pasaulio sveikatos organizacijos“ gairėmis.

Reikalavimai,kurie išlieka ir toliau nors lengvinamos kelionės

Nors kelionės ir lengvinamos, bet išlieka reikalavimas pildyti registracijos formas keliaujant:

per Latviją: www.covidpass.lv

grįžtant į Lietuvą:

https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form/ferry-passenger

Pildyti šias formas reikalinga dėl atsekamumo, jeigu turėtumete kontaktą su sergančiu.

Taip pat prašome savo klientų supratingumo ir prašome stengtis susitvarkyti visus reikalus nesilankant pas mus biure. Saugodami savo darbuotųjų sveikatą ir laikydamiesi vyriausybės rekomendacijų suteikti galimybes dirbti nuotoliniu būdu mažiname darbuotojų kontaktinį laiką su klientais tiesiogiai, viešajam transporte važiuojant į darbą iš darbo todėl biuras gyviems kontaktams bus atidarytas tik darbo dienomis ir uždarytas šeštadieniais (anksčiau 09:00-16:00 val) Nuo 16 val ir savaitgaliais aptarnausime skambučius, elektroninį paštą ir facebook kaip ir anksčiau iki 20:00 val, darbo dienomis. Kitas ateinančias keletą savaičių laikysimės rekomendacijų ir darbą vykdysime atvykstančių į biurą registraciją: varda, pavardė, kontaktinis telefonas, apsilankymo data ir laikas.

Dėl informacijos, rezervacijų ir mokėjimų galėsite susisiekti su mumis telefonu ir elektroniniu paštu, facebook kaip ir anksčiau be jokių pasikeitimų nuo 08:00 iki 20:00 val.

keltu bilietu keitimas