Atnaujinta 2020.04.05 19:29 val

Helsinkis izoliuotas pilnai. Negalima keliauti su keltais

Ryga Stokholmas Ryga numatoma pirmoji išvykimo data 01.05.2020

Talinas Stokholmas Talinas numatoma pirmoji išvykimo data 01.05.2020

Į Klaipėdą iš Švedijos kol Lietuvoje karantinas (šiuo metu iki 13.04.2020 d) galima persikelti tik su bilietais kurie buvo pirkti iki 01 balandžio. Iš Klaipėdos į Švediją galima keltis keltu, jeigu turite reikalingus dokumentus: darbo sutartį su Švedijos, Norvegijos, Danijos įmone arba jūsų gyvenama vieta deklaruota vienoje iš šių šalių.

Atnaujinta 2020.03.15 18:05 val

Nors Talinas Helsinkis Talinas keltai plaukia, bet Lietuva kaip žinote įveda pilna draudimą išvykti šalies gyventojams, o Latvijoje įsigalioja draudimas atvykti ir žinoma taip pat išvykti
Taigi naktis iš 15 į 16 dieną 0000 val ne be taip toli, dar vis bandantiems kažkokiais būdais išvykti laikas nusimesti rožinius akinius, o tie kas nori grįžti iš Suomijos turite galvoti apie tai kad siena uždaroma su Latvija tarp Estijos ir nebespėsite jos kirsti.

Atnaujinta 2020-03-15 1547 valanda

Keleivių transportavimas iš/į Latvijos/Latviją bus sustabdytas nuo kovo 17 d. (antradienio 00:00 val.) iki balandžio 14 dienos (įskaitant). Su keleiviais, kurie planavo keliauti artimiausiomis dienomis, „Stena Line“ susisieks asmeniškai.

Klientai, užsisakę bilietus, gali patys pakeisti išvykimo datą be užsakymo keitimo mokesčio (gali būti taikomas tik kainų skirtumas)

Remiantis Latvijos vyriausybės sprendimu, keleivių transportavimas iš/į Latvijos/Latviją bus sustabdytas nuo kovo 17 d. (antradienio 00:00 val.) iki balandžio 14 dienos (įskaitant).
Tai reiškia, kad:
• ne Latvijos gyventojams nebus leidžiama vykti į Latviją nei lėktuvais, nei jūrų keliais (šiuo atveju keltais) nuo 2020 m. kovo 17 d. 00:00 val.
• Latvijos gyventojams nebus leidžiama išvykti iš Latvijos nei lėktuvais, nei jūrų keliais (šiuo atveju keltais) nuo 2020 m. kovo 17 d. 00:00 val.

Keltų tvarkaraštis

• Ventspils – Nynäshamn kovo 15 d., 22:00 val. ir 23:59 val. pagal grafiką.

• Ventspils – Nynäshamn kovo 16 d., 23:59 val. pagal grafiką.

• Nynäshamn-Ventspils kovo 16 d., 09:00 val. pagal grafiką.

• Liepāja-Travemunde kovo 16 d. 20 val. pagal grafiką.

Reisai, kurie paveikti keleivių transportavimo iš/į Latvijos/Latviją sustabdymo:

• Travemunde – Liepaja kovo 16 d., 10:00 val. – ne Latvijos gyventojams nebus leidžiama vykti. Latvijos gyventojai turi laukti papildomos informacijos.

• Nynäshamn – Ventspils kovo 16 d., 21:30 val. – ne Latvijos gyventojams nebus leidžiama vykti. Latvijos gyventojai turi laukti papildomos informacijos

Atnaujinta 2020.03.15 08:55 valanda

Dėl Korona viruso plitimo nuo 16.03.2020 stabdomi laivų Ryga Stokholmas/ Stokholmas Ryga, Talinas Stokholmas/ Stokholmas Talinas išvykimai. Numatoma kad reisai nevyks kaip numatyta Latvijos, Estijos vyriausybių pranešimuose dėl karantino iki 30.03 arba iki atskiro naujo pranešimo.

Tie kas turi įsigyję bilietus bus informuoti, kai tik keltų kompanija Tallink pateiks oficialų pareiškimą, ką daryti su turimais bilietais.

Nauji užsakymai laikinai nepriimami, rezervacinės sistemos sustabdytos ir nėra galimibių atlikti naujus užsakymus, todėl nesigaišinkite ir nesiteiraukite apie galimybes plaukti.

Visa informaciją naujinsime kai tik ji bus skelbiama oficialiai

Atnaujinta 2020.03.14 12:31 valanda

Keltų bilietų keitimas lengvatinėmis sąlygomis

Šiuo metu neparduodame keltų bilietų tolesnei datai nei PO PAROS. Galime padėti tik jei norite išvykti rytoj arba šiandien. Tokios griežtos priemonės ėmėmės todėl, kad niekas šiuo metu pasaulyje nežino, kas bus po poros valandų. Jei likus parai iki jūsų norimo išvykimo kelionės į jums reikiamą šalį dar vis nebus uždraustos, skambinkite.

Tačiau PRIMENAME:
Atsisakykite visų nebūtinų kelionių. Bilietus galime perkelti į tolimesnę datą. Mes primygtinai nerekomenduojame niekur keliauti šiuo metu.

Taip pat pabrėžiame, jog mes nežinome, ar jus praleis prie sienos ir už tai atsakyti į įvairius klausimus apie saugumą tiksliai negalime. Negalime ir atspėti, kiek laiko būsite priversti užtrukti, kiek patikrinimų praeiti, ar kokios trukmės karantiną išsėdėti, kol pasieksite kelionės tikslą. Galime tepasakyti, jog laivai Baltijos jūra dar vis plaukia. Tačiau keliauti siūlome atsisakyti.

Visa tiksli informacija apie ribojimus keliauti yra:

http://keliauk.urm.lt/lt/pranesimai
http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Ką daryti, jeigu turite įsigiję keltų bilietus ir bijote arba negalite keliauti. Padaugėjus atvejų Lietuvoje ir plintant virusui toliau pasaulyje priimami įvairūs sprendimai daugelyje šalių. Vienur atšaukiami skrydžiai, kitur skelbiamas karantinas mokyklose, darželiuose ir įstaigose. Natūralu, kad esant tokiai situacijai daugelis susimasto, ar verta keliauti, ar būsiu įleistas į šalį ir iš jos išleistas.

Daugelis tiesiog nenori rizikuoti savo sveikata ir ateitimi ir galvoja ką daryti, pinigus juk sumokėjau, nebesusigrąžinsiu, tai reikia keliauti.

Taip galvoti nereikėtų. Keltai ne lėktuvai. Bilietus galima keisti neprarandant sumokėtų pinigų ir keliauti vėliau, kai pasaulis pasveiks. Po mėnesio arba po trijų. Šiandien jau pradėjo galioti keltų bilietų keitimas lengvatinėmis sąlygomis.

Keltų bilietai keitimas – ką reikia žinoti?

Jeigu reikia keliauti darbo reikalais arba negalite dėl kitokių svarbių priežasčių keisti planų svarbu mąstyti logiškai, nepulti panikuoti ir viską gerai susiplanuoti.

Pirmiausia įvertinkite situaciją šaltu protu. Pradėkite nuo to, kada jūsų kelionė suplanuota. Jeigu tai birželis, liepa ar gegužė, visai nereikėtų priiminėti jokių sprendimų šiandien ir dabar. Tiesiog laukite. Visi specialistai planuoja, kad virusas aprims balandžio mėnesį. Pagal Kinijos pavyzdį matome, kad tikrai jis siautėjo gerą mėnesį ir pradėjo rimtį. Todėl iki balandžio pabaigos dėl kelionių vasarai nereiktų priiminėti jokių sprendimų. Žinoma, protinga būtų susilaikyti ir neplanuoti kol kas naujų kelionių iki kol situacija nebus tokia bauginanti ir kelianti paniką ir kol kas nedaryti naujų rezervacijų, tikintis kad šiuo laikotarpiu sutaupysite ir nusipirksite kažką labai pigaus. „Skupas moka du kartus“ – nepirkite jei nereikia.

Antra, jeigu turite keliauti, pagalvokite ką galite pakeisti, kaip perkelti kelionės datą. Gal paskambinkite darbdaviui, gal pavyks persikelti darbų pradžią. Susisiekite su vaiko darželiu, mokykla ir t.t. Visi dabar informuoti, visi baimėje ir gali daugelis dalykų išsispręsti jums savaime, daug nepanikuojant ir su mažiau streso. Visiems darbdaviams pateikiamos rekomendacijos vykdyti darbus kiek įmanoma nuotoliniu būdu, nesiųsti darbuotojų į komandiruotes kiek tai yra įmanoma. Todėl didelė tikimybė, kad jums pavyks atidėti tiek darbų pradžią, tiek planuotą sugrįžimą, atvykimą į mokyklas, darželius.

Trečia, ką turite daryti, tai pasidomėti, kas vyksta šalyje, į kurią vykstate. Kokie nauji priimti sprendimai, kokios viruso stabdymo priemonės paskelbtos. Daugelis jau šiandien įvairiose grupėse, neturėdami tikslios informacijos, prikuria istorijų, kad jiems leis išvažiuot, bet atgal nebeįsileis ir t.t.. Jeigu jūsų gyvenama vieta Norvegija, Danija, jus įsilies atgal. Jeigu keliaujate tik kaip turistas pamatyti Undinėlės Kopenhagoje – tai jau kita kalba, kas bus jei priemones sugriežtins. Sekite tą informaciją ne facebook, ne portaluose, o tiesioginiuose vyriausybių ir Pasaulio sveikatos organizacijos puslapiuose. Pirmiausia vadovaukitės šalies kurioje gyvenate rekomendacijomis. Lietuvoje šiuo metu rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių bent 2 savaites, todėl reiktu įsiklausyti ir galvoti pirmiausia apie sveikatą, o ne apie pramogas, ar neatliktus darbus. Nebus jokių darbų ir pramogų niekada vėliau, jei susirgsite ir gulėsite mėnesiais patale.

Jeigu galutinis tikslas Danija, Norvegija nepamirškite, kad laivai plaukia į Švediją. Viskas galioja pagal tai, kokius sprendimus priims Švedija, o ne Danija ir Norvegija. Norvegija gal įsileis pas save visus be atskiro tikrinimo, bet Švedija gali priimti sprendimą elgtis kitaip. Todėl turite galvoti iš kur į kur kelsitės laivu, o ne vien apie galutinį tikslą.

Kol kas Švedija, Suomija, Latvija ir Lietuva nepaskelbė ribojimų, bet situacija yra nuolat naujinama ir pateikiame šaltinius kuriuose galite gauti patikimą tikslią informaciją. Visą naujausią informaciją apie apribojimus, rekomendacijas atšaukimus gauname nedelsiant iš mus prižiūrinčių institucijų, uostų ir laivynų. Todėl jei būtent jūsų kelionės datai bus specialus apribojimas, informuosime jus atskiru pranešimu asmeniškai.

Visos galimybės pasikeisti išvykimo datas keltų bilietuose

Jei viską gerai apgalvojote ir nusprendėte nekeliauti, galite pakeisti išvykimo datas nemokamai. Stenaline, Tallink, Viking Line, Eckeroline ir daugelis kitų laivynų priėmė sprendimus keisti išvykimo datas nemokamai keleiviams prašant, bet netoliau 31.12.2020 metų. Keitimų skaičius neribojimas.

Jei norėsite atšaukti pakeistus bilietus vėliau ir taip gudrauti, tikrai nepavyks, bet nekeliauti per patį piką ligos tikrai galite nepatirdami jokių finansinių nuostolių.

Atšaukimas ir pinigų grąžinimas ir toliau išlieka galioti pagal įsigytų bilietų taisykles nurodytas bilietuose.

Jeigu pirkote Stenaline Economy bilietą atšaukti negalite, bet galite jį keisti nemokamai.

Jeigu pirkote TT line keltų bilietus ir rinkotės specialų pasiūlymą Solo, arba Return, arba su Oresund tilto bilietų galite keisti be mokesčio. Atšaukti ir atgauti pinigus negalite.

Jeigu pirkote Tallink keltų bilietus paprastu tarifu, o ne vykusių akcijų periodais

Bilieto atšaukimas 10 eur., visa suma uz bilietą gražinasi likus 21 diena iki išplaukimo dienos, vėliau mažėjant laikui taikosi atšaukimo mokesčiai. Atšaukiant daugiau kaip 10 dienų ir mažiau kaip 20 dienų iki išplaukimo, skaičiuojasi 20 procentų atšaukimo mokestis. Atšaukiant daugiau kaip 48 valandos ir mažiau kaip 9 dienos iki išplaukimo, skaičiuojasi 50 procentų atšaukimo mokestis. Atšaukiant mažiau kaip 48 valandos skaičiuojasii 100 procentų atšaukimo mokestis. Keisti išvykimo datą likus 24 valandos iki kelto išvykimo negalima. Keitimui 24 valandos iki išvykimo lieka galioti senoji taisyklė.

Jei turite nusipirkę Tallink keltų bilietus į Helsinkį ar iš Helsinkio galite juos keisti ne vėliau negu 45 minutės iki kelto išvykimo. Anksčiau buvo skaičiuojamas keitimo mokestis 5 Eur. Dabar jis nebus skaičiuojams

Kitų keltų linijų į Helsinki ir iš Helsinkio Eckeroline line, Viking line keitimo ir atšaukimo sąlygos nebuvo labai griežtos ir anksčiau, todėl atskirai jų aptarti nereikia, nes gali lengvai būti pritaikomos bet kokioje situacijoje.

Nekeliaukite vien tam, kad keliauti, nes nupirktas bilietas. Keiskite datas drąsiai ir keliausite vėliau. Būkite protingi, saugokite save, artimuosius ir nepatirkite nuostolių atšaukinėdami bilietus. Jei situacija blogės sąlygos bus peržiūrėtos vėliau sekant Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijų, kaip atsitiko su Ryanair aviakompanija, kuri ilgai negrąžino ir nekeitė bilietų, ir daugelis anuliavo juos nesulaukią reikiamo momento. Pasaulis mokosi ir kol kas galimybė keisti nemokamai bilietus yra tikrai labai protingas ir geras sprendimas.

Vis dėlto keliaujantiems keltais šiuo ypatingu laikotarpiu pravartu žinoti

Keltuose yra visų reikalingų priemonių, dezinfekcijos skysčių, kaukių. Personalas keltuose žino kaip ir yra pasirengęs elgtis esant pavojingoms situacijoms ir pandemijoms, o keltai aprūpinti medikamentais. Laikykitės uostuose, laivuose nuo žmonių per 1 metrą atstumu ir dar geriau 2 metrai. Tai tikrai galima laive padaryti, nes yra vietos juose užtektinai.

Plaukiantys su vietomis kajutėse ar sėdimomis vietom galite visada pasikeisti bilietus į atskiras kajutes kad būtų saugiau jums patiems ir mažesnės tikimybės kontaktuoti su pašaliniais.

Keltuose ir terminaluose imtasi visų atsargumo priemonių, kad užkirsti kelią koronaviruso plitimui, įskaitant:

• padidintas dažniausiai liečiamų paviršių, pvz.: rankenų, jungiklių ir t.t. prevencinis valymas ir dezinfekavimas. Dezinfekuojama po kiekvieno plaukimo ir (arba) bent tris kartus per dieną reise, kuris trunka ilgiau nei parą.

• Sudarytos sąlygos dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas viešosiose erdvėse.

• Informacija apie higienos priemonių taikymą sudaryta remiantis „Pasaulio sveikatos organizacijos“ gairėmis.

Informacijos pateikimas ir klientų aptarnavimas

Daugelis kreipiasi pas mus prašydami informacijos apie bilietus, kuriuos įsigijo „kažkur“. Mes negalime komentuoti ne savo bilietų. Galime kalbėti tik patikrinę konkretų numerį. Todėl bendrą informaciją, rekomendacijas surašėme šiame pranešime. Dėl atskirų atvejų pasiruoškite rezervacijos numerius prieš skambindami, rašydami

Taip pat prašome savo klientų supratingumo ir prašome stengtis susitvarkyti visus reikalus nesilankant pas mus biure. Saugodami savo darbuotųjų sveikatą ir laikydamiesi vyriausybės rekomendacijų suteikti galimybes dirbti nuotoliniu būdu mažiname darbuotojų kontaktinį laiką su klientais tiesiogiai, viešajam transporte važiuojant į darbą iš darbo todėl biuras gyviems kontaktams bus atidarytas tik nuo 8 iki 16 val 2020.03.12 ( anksčiau 08:00-20:00 val) darbo dienomis ir uždarytas šeštadieniais (anksčiau 09:00-16:00 val) Nuo 16 val ir savaitgaliais aptarnausime skambučius, elektroninį paštą ir facebook kaip ir anksčiau iki 20:00 val, darbo dienomis. Kitas ateinančias keletą savaičių laikysimės rekomendacijų ir darbą vykdysime tik nuotoliniu būdu. Dėl informacijos, rezervacijų ir mokėjimų galėsite susisiekti su mumis telefonu ir elektroniniu paštu, facebook kaip ir anksčiau be jokių pasikeitimų nuo 08:00 iki 20:00 val.